Kağıthane Tarihi

Bu yazımızda sizlere uzun yıllar evden eve nakliyat hizmeti verdiğimiz, birçok mutlu müşterimiz bulunan Kağıthane’nin geçmişinden bahsedelim istedik.

Bizans döneminde Kağıthane Deresi’nin adı Barbisos’tu. Kesin bilgiler olmamakla birlikte İstanbul’un fethi sırasında burada bir kâğıt değirmeni bulunduğu ve bu imalathanenin II. Bayezid dönemine (1481-1512) kadar çalıştığı anlaşılır. Evliya Çelebi 17. yüzyılda Kağıthane çevresini anlatırken burada harap durumda bir kâğıthane bulunduğunu anlatır. Semtin ve ilçenin adı, bu kâğıthaneden gelmiş olmalıdır.

Kâğıthane 18. yüzyıldan önce de lâleleri ile meşhurdu. Evliya Çelebi buradaki (Lalezar Mesiresi’nde) “Kağıthane Lalesi” ismiyle meşhur “Lale-i Günegün”den bahsederek, “Lale vakti buraya gelenlerin aklı perişan olur” diye yazmıştır. Kâğıthane 18. yüzyılda III. Ahmet’in veziri Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın zamanında Lale Devri ile dillere destan olmuştur.

28. Çelebi Mehmet Efendi’nin Paris’ten getirdiği Versay bahçe ve köşklerinin planlarına göre, Kağıthane deresi etrafında padişaha ile vezirlere özgü 60 kadar kasır ve köşk yapılmış ve kıyılar, zamanın münevverlerinin devam ettiği büyük bir Bektaşi Tekkesi ve mezarlığının bulunduğu Karaağaç düzenlenmiştir. Dere kenarları kavak ve çınar ağaçları ile süslenmiştir. En meşhur Kasır, “Sadabad” olarak anılmaktadır. Derede çağlayanlar yapılmış, geceleri kaplumbağalar üzerine mumluk dikilerek Lale bahçeleri arasında çırağanlar düzenlenmeye başlanmıştır. O yıllarda Kâğıthane’yi; lale tarlaları, havuzlar, fıskiyeler ve renk renk görünen köşkler birbirini tamamlayan unsurlardı. Yine Sütlüce mevkiinde Giresunlu ve Karaağaç Tekkesi isimli Osmanlı münevverlerinin devam ettiği Bektaşi tekkeleri mevcut idi.

Kağıthane’nin tarihini anlatsak bitiremeyiz ancak biz de sizinle birlikte birşeyler öğrenme çabasındayız. Uzun yıllar iş yaptığımız bu bölgeyi her yönüyle tanımamızın işimizi daha iyi yapmamıza katkı sağlayacağı düşüncesindeyiz.

 

Şişli Etfal Seyrantepe’ye Taşınıyor

Seyrantepe Evden Eve Nakliyat

İyi geceler, iyi bir haftasonunun başlangıcı olması dileklerimizle efendim!

Son 3-4 yıldır gündemde olan bir mevzudan bahsedeceğiz bugün. Bir önceki yazımızda Seyrantepe evden eve nakliyat hakkında önemli bilgiler vermiştik. Bugün ise Seyrantepe’nin değerine değer katacak başka bir projeden bahsedeceğiz: hastane projesi.

Şişli Etfal Hastanesi İstanbul halkının ihtiyaçlarını karşılayan en önemli hastanelerden birisi. Ancak Sultan İkinci Abdülhamid’in küçük yaşta difteri hastalığından kaybettiği kızı Hatice Sultan’ın anısı için yaptırdığı Etfal -çocuk anlamına geliyor- Hastanesi 119 yıldır Şişli’de hizmet veriyordu. Bu bir asırı aşkın sürede hastane fonksiyonlarını yerine getiremez olmuştu, binası da oldukça yıpranmıştı.

Bu yüzden yeni binasına, yani bizim de evden eve nakliyat hizmeti sunduğumuz Seyrantepe semtindeki binasına, taşınılmasına karar verildi. 700 yatak kapasitesinden bin yatak kapasitesine çıkılacağı için ve İstanbul trafiğini hafifleteceği için çok değerli olan bu projeyle birlikte daha modern ve daha iyi şartlarda hizmet verecek. Tıpkı bizim Seyrantepe evden eve nakliyat için yaptığımız gibi en modern, en iyi ve en uygun fiyatlı hizmeti veren bir hastane olarak dünyada ilk 3’e girecek. Bizim hedefimizde de önce Türkiye’nin en iyi evden eve nakliyat firması olmak, ardından da dünyanın en iyisi olmak var tabii ki.

Hastalarımıza şifa dileyerek bu yazımızı da sonlandırıyoruz, hoşçakalın!

Seyrantepe Evden Eve Nakliyat

Seyrantepe Evden Eve Nakliyat

Günaydın, yepyeni bir yazıyla ve yepyeni bir içerikle karşınızdayız efendim. Bu yazımızda daha önceden bahsetmediğimiz bir Kağıthane semti olan Seyrantepe’de evden eve nakliyat konusunu işleyeceğiz. Bildiğiniz üzere birkaç yazıdır Kağıthane semtlerinde ve mahallelerinde evden eve nakliyat konusunu işlemekteydik, sıra şimdi Kağıthane’nin gözbebeklerinden olan Seyrantepe’ye geldi.

1980’lere kadar sapa bir semtken bir anda büyüyen, gelişen Seyrantepe semti; Türk Telekom Stadyumu’nun inşaası ve metro hattının geçişiyle birlikte iyice değerlenmeye başladı. Ardından zamanla talep arttı, konut kiraları arttı, sonuç olarak artık halk ve Anadolu’dan göçen öğrenciler ve işçiler Seyrantepe evden eve nakliyat hizmetine ihtiyaç duymaya başladılar.

İşte tam bu noktada Alanur Nakliyat olarak bu değerli semtimizi görmezden gelmemeyi tercih ettik. Seyrantepe’de evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat konusunda birçok firma var. Ancak Alanur Nakliyat olarak biz; 24 saat, gece gündüz demeden hizmet vererek, profesyonel ekiplerimizle sahada uzman çalışarak, eşyalarınıza değer vererek ve sizi müşteri değil de dost olarak görerek Seyrantepe’nin en iyi evden eve nakliyat firması olmayı tercih ettik. Bununla da kalmayıp; paketleme ve ofisten ofise taşımacılık hizmeti de sunduk.

Biz payımıza düşeni yaptıktan sonra sıra sizde; Kağıthane’nin gözde semti Seyrantepe evden eve nakliyat için aramanızı bekliyoruz!

Çeliktepe ve Gültepe Nakliyat

Mutlu sabahlar güzel müşterilerimiz! Haftanın tam olarak ortasındayız, umarız güzel bir hafta geçirmektesinizdir!

Geçen yazımızda Çağlayan Evden Eve Nakliyat ve Çağlayan Ofisten Ofise Nakliyattan bahsetmiştik. Bu yazımızda ise Kağıthane’nin önemli diğer iki semtine değineceğiz: Çeliktepe ve Gültepe.

Bu iki mahallemiz, birçok işyeri içermekte. Her gün yeni birkaç dükkan açılmakta. Çevre üniversiteleri kazanan öğrenci kardeşlerimiz bu bölgelerde evlere çıkmakta. İşte tam bu noktada Çeliktepe Evden Eve Nakliyat ve Gültepe Evden Eve Nakliyat olarak yardımınıza biz yetişmekteyiz.

Ancak öncelikle bir konuyu netleştirelim. Güvenilir, hızlı, ucuz ve öğrenciye özel indirimler sunan bir nakliyecilik istiyor musunuz? Eğer cevabınız hayırsa ne yazık ki sizi mutlu edemeyeceğiz. Ama cevabınız evetse, lütfen devam edelim.

Çağlayan gibi Çeliktepe de Gültepe de bizim için önemli mahalleler. İstanbul’un kalbinin biraz üstünde bulunan bu iki önemli mahalle için Evden Eve Nakliyat ve Ofisten Ofise Nakliyat sunmak bizi çok mutlu ediyor.

Eğer şimdi bilgi almak, ucuz, güvenilir ve hızlı nakliyat hizmetine ulaşmak istiyorsanız durmayın, arayın!

Çağlayan Evden Eve Nakliyat

İyi akşamlar değerli müşterilerimiz!

Bu yazımızda daha önce pek üzerine değinmediğimiz bir konuya değineceğiz. Kağıthane semtinin en önemli caddeleri barındıran mahallelerinden birisi olan Çağlayan.

Çağlayan Evden Eve Nakliyat bizim uzun süredir verdiğimiz bir hizmet olmakla beraber; birçok farklı kuruma ve kişiye ev sahipliği yapan Çağlayan semtinin bizim için önemini tartışmamıza gerek bile yok.

Peki nedir Çağlayan’ı bu kadar değerli yapan?

Hemen cevaplayalım: Diğer tüm semtlerimiz, ilçelerimiz gibi Çağlayan Evden Eve Nakliyat bize siz değerli müşterilerimizle buluştukça mesleki tatmin duygusunu yaşatmakta. Müşterilerimizin memnuniyetini, onlarla yaptığımız empatinin sonucu olarak aldıkları hazzı gördükçe biz de mutlu oluyoruz. Ancak Çağlayan bütün bunların dışında sahip olduğu adliyesiyle, plazalarıyla ve büyük mahalleleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Fevziçakmak caddesinde, Vatan caddesinde, Şevket Paşa caddesinde ve Kağıthane caddesinde Evden Eve Nakliyat hizmetimizi sunarken gerçekten keyif alıyoruz. Bunla da kalmayıp ofisten ofise nakliyatta da bir numaralı tercihiniz olduğumuz için Çağlayan’ı anlatarak bitiremeyiz. Eğer siz de mutlu ve pratik bir nakliye hizmeti bekliyorsanız; durmayın! Hemen iletişime geçin!

Taşıma Filomuz

Merhabalar arkadaşlar, dostlar, sevgili okuyucularımız!

Haftasonuna 2 gün kala, güneşli ve güzel bir günün sabahına merhaba. Baharın sıcaklığına, yaydığı mutluluğa merhaba. Barış Manço’ya merhaba.

Birkaç gün önce farkettim ki diğer sitelerimize yazdığımız ve bir Evden Eve Nakliyat şirketi için çok fazla önem arzeden bir yazımız eksik. Kağıthane Evden Eve Nakliyat’a bu haksızlığı edemeyeceğimiz için kolları sıvadım. Şimdi sizlere taşıma filomuzdan bahsedeceğim.

Kağıthane Evden Eve Nakliyat olarak güven, hız, 24 saat açık olma gibi birçok etkenden bahsettik bizi seçmenize sebep olacak. Ucuz olmamızın yanı sıra güvenliydik de. İşte bu güvenliği son model araçlarımız, taşıma filomuz ve becerikli ve donanımlı personelimizle sağlamaktayız.

Hepsi Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından onaylanmış olan taşıma filomuzda birçok araç seçeneği mevcut. Evinizin, eşyanızın veya ofisiniz büyüklüğüne göre size uygun olan araçla en uygun maliyetle ve en hızlı şekilde evden eve nakliyat ve ofisten ofise nakliyat hizmeti vermekteyiz.

Şimdi dilerseniz birkaç görsel paylaşalım, görselleri inceledikten sonra aramanız için sabırsızlanıyoruz!

Kağıthane semtinin adı nereden geliyor?

Yepyeni bir metinle karşınızdayız sevgili okuyucularımız. Geçen yazımızda, hatırlayacağınız gibi, eşyaya saygı kavramından bahsetmiştik. Bu yazımızı henüz okumadıysanız buraya tıklayarak okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bugünkü konumuz ise, Kağıthane semtinin adı ve tarihi. Kağıthane semti ilk yazılarımızda bahsettiğimiz gibi, İstanbul için değer arzeden semtlerden birisi. Kağıthane’yle ilgili o yazımıza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Kağıthane semtinin adı İstanbul’da Haliç körfezine dökülen bir dere ile bunun vadisinde eski kağıt imalathanelerinin bulunması nedeni ile bu adı almıştır. Bu adı alan bölge küçük bir bölgeyken son 15 yılda yapılan değişikliklerle Şişli semtinin birçok bölgesi de Kağıthane ilçesine bağlanmıştır.

Söz Kağıthane semtinin tarihçesine geldiğinde ise, konumunun merkezi olması nedeni ile zaten modern tarihimizde de önemli bir yer kaplayan bu semt; Evliya Çelebi mektuplarında ve seyahatnamesinde bile geçmektedir. Evliya Çelebi bu semtten övgüyle bahsederken bir gün bizim bu semtte evden eve nakliyat hizmeti vereceğimizden habersizdi şüphesiz. Ancak bize düşen, atamız Evliya Çelebi’nin övdüğü bu semte yakışır kalitede evden eve ve ofisten ofise nakliyat hizmeti vermek olur.

Eşyaya saygı duymak

Merhabalar sevgili ziyaretçilerimiz, merhabalar. En güzel günler sizlerin olsun.

Böyle güzel bir haftasonunda, sizleri sıkmayacak bir yazı yazmaya gayret edeceğim. Konumuz “eşyaya saygı”.

Bu konu tasavvufi düşüncede önemli bir yer kaplamakla birlikte, evden eve nakliyat için de çok önemli bir kavram. Öncelikle eşya nedir sorusuyla başlayalım. Eşya, şey kelimesinin çoğuludur. Şeyler anlamına gelen eşya, canlı olmayan varlıkların hepsi için kullanılabilir.

Peki eşyaya neden saygı duymalıyız? Unutulmamalıdır ki, insanın insandan bile çok temas kurduğu şeydir eşya. Belki canı yoktur ancak yansıtır ona davrandığınız şekli. Ayrıca karakterinizi de yansıtır.

Bir koltuk düşünün, sürekli hor bir şekilde davranıyorsunuz. Bir süre sonra artık parçalanmaya başlayacaktır. İşte böyle yansıtır ona davrandığınız şekli eşyalar.

Peki neden karakterimiz hakkında ipucu verir? Bu konuyla ilgili tonla atasözümüz bile varken, mesela “aslan yattığı yerden belli olur”, misafirlerinize ve kendinize gösterdiğiniz saygının bir diğer değişkenidir eşyalarınız.

Peki kibarca davrandığınız, sevdiğiniz ve bakımını yaptığınız eşyaların bir nakliyat firması tarafından katledilmesi nasıl hissettirir? On yılda eskimemiş bir yatağı, bir evden eve nakliyat firması bir günde katledebilir. Bu yüzden Alanur Kağıthane Evden Eve olarak sizin eşyalarınıza da kendi eşyalarımız gibi saygı gösteriyoruz. Kibar ve özenli bir biçimde taşıyor, size değer veriyoruz.

Eşlik Ettiğimiz Firmalar

Mutlu haftasonları değerli okuyucularımızın olsun efendim!

Geçmişe bakıp ders almak, başkalarının tecrübelerinden ders çıkartmak bir erdemdir. Çünkü bir olaydan kendine pay çıkartmak için, illa o olayı yaşamış olmaya gerek yoktur. Bu sebepten ötürü bizimle daha önceden çalışmış ve memnun kalmış firmaları ve müşterilerimizi sizinle paylaşmaktan onur duyuyoruz.

Mutlu müşterilerimizi 2 gruba ayıracak olursak; ofisten ofise taşımacılık ve evden eve taşımacılık diye gruplandırabiliriz.

Bu noktadan sonra sizlerle ofisten ofise taşımacılık işlemlerinde ortaklık ettiğimiz firmaları sıralayacak olursak, tabii tüm çalıştıklarımızı paylaşıp sizi sıkmak istemeyeceğimizden sadece beş firma ismi vereceğiz:

 • Gündüz Nakış – Nakış Firması
 • Özgün İrade Dergisi – Yayınevi
 • Çilek Mobilya – Mobilya Şirketi
 • Aksu Vital
 • İNŞA Yayınları – Yayınevi
 • ÇIRA Yayınları – Yayınevi

Sözü bireysel müşterilerimize getirecek olursak, yine az önceki gibi beş adet örnekle sınırlandırarak listemizi şöyle oluşturabiliriz:

 1. Ahmed Bulut – Araştırmacı/Yazar
 2. Mehmet Duman – Araştırmacı/Yazar
 3. İhsan Eliaçık – Araştırmacı/Yazar
 4. Bülent Yıldırım – İHH Genel Başkanı
 5. Ramazan Kayan – Araştırmacı/Yazar

Evet, bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Unutmayın, daha birçok mutlu müşterimize dostça davranarak onların eşyalarını sıkıntısız bir şekilde taşıdık.

Peki siz, onların arasına katılmak için ne bekliyorsunuz?

Ne Yapıyoruz?

Evden eve nakliyat işlerinde müşterilerimizin yıllardır çektiği çileleri biliyoruz ve hizmetlerimizi müşteri memnuniyeti ilkemizi ön planda tutarak sizlerle buluşturuyoruz. Yıllardır sıkıcı ve yorucu olarak bilinen taşınma sürecine kalifiye elemanlarımız ve geniş araç filomuzla profesyonel bir boyut kazandırıyoruz. Ekiplerimiz eşyalarınızı sizin istediğiniz şekilde özenle paketleyip en kısa sürede nakliyatını gerçekleştirirken siz müşterilerimize kalan tek şey yeni evlerinizin tadını çıkarmanız olacak.

Yirmi yıllık tecrübemize dayanarak evden eve nakliyat sektöründe güven duygusunun ne kadar önde geldiğinin farkındayız ve eşyalarınızı birer emanet olarak görüyor, sizlere verdiğimiz değeri eşyalarınıza verdiğimiz değerle de göstermeye gayret ediyoruz. Yeni ev ve iş yerlerinize yerleşirken size yardımcı olmaktan, taşınma sürecinizi sizler için daha kolay hale getirmekten memnuniyet duyuyoruz.

Sancılı geçen taşınma işleri, yıpranmış eşyalar, gecikmiş teslimatlar ve daha birçok aksilik sizlere uğramasın istiyorsanız Alanur Evden Eve Nakliyat sizlerle. Kağıthane’de ve İstanbul’un her yerinde.